Главная >> Эзотерика >> Христианство >> Давидові псалми

Давидові псалми

Т. Шевченко виріс у патріархальній українській родині, де любов до Бога була неодмінною умовою життя. Українці свято вірили в бога і ревно молилися, а жорстоку панщину сприймали як замах на їхню віру. Потреба молитви вважалася такою ж насущною, як дихання й їжа. Поет дуже добре знав Псалтир, ще будучи школярем, читав молитви над померлими, відбував церковні богослужіння. Тарас Шевченко був уважним читачем Біблії, підкреслював цікаві рядки, дуже дивувався неперевершеній силі біблійних слів. Зрештою, його думки віддзеркалилися у живописі. Взагалі, Тарас Шевченко звертався до Біблії все своє життя, особливо у найтяжчі його хвилини. Коли у жовтні 1845 року поет, застудившись у дорозі, лежав хворий у свого знайомого у Миргороді і не мав під рукою ніяких книжок, то виручала тільки Біблія, подарована Варварою Рєпніною. Можливо, саме в ті дні Тарас Шевченко задумав переспіви, у грудні завершив роботу. Давидові псалми  були першим переспівом Тараса Шевченка біблійних текстів.

Творець Давидових псалмів

Хто такий Давид? Давид — другий цар Ізраїлю, який очолив державу близько 1000 років до Різдва Христового і правив приблизно 40 років. Він створив могутню імперію, заклав столицю Єрусалим. Давид був марнославним і мстивим. Алей духовно багатим, талановитим, мудрим. За переказами, він зібрав обдарованих людей, що володіли мистецтвом музики і слова, й доручив їм виконувати релігійні пісні-гімни під час Богослужіння.

Давидові псалми – праця,  яка звеличує українську мову

До переспівів біблійних псалмів Т. Шевченко звернувся в кульмінаційний момент своєї творчості. Ці обрані письменником десять псалмів, дали йому змогу висловити особисті думки, показуючи у реаліях біблійні історії  Ізраїля, суспільні негаразди України. Робота Т. Шевченка над переспівами не одразу була поцінована сучасниками. Проте П. Куліш, добрий знавець Біблії і її перший перекладач українською мовою, творчу діяльність Кобзаря вважав важливою за значенням і блискучою за рівнем виконання. У листі до М. Костомарова він справедливо зазначив, що Шевченків переспів псалмів не тільки добра християнська й просвітительська справа, а й праця, яка вивищує українську мову: «Ви кажете, що можна писати цією мовою тільки мужицькі повісті. Але у вас перед очима Шевченко,який виражає цією мовою і псалми Давидові, і почуття, гідні найвищого кола».

90% проблем человека происходит из-за отсутствия удачи, и как следствие денег и счастья. Чтобы отменить посыл о бедности, нужен сильный энергетический заряд. Денежный Ритуал позволит найти постоянный источник дохода исполнить мечту, для этого нужно взять… Читать далее…

Давидові псалми – гімн Богові

Із 150 псалмів Тарас Шевченко відібрав десять. «Десять псалмів, відтворених Шевченком, — це ніби невеличкий Псалтир, що обіймає все багатство і розмаїття Книги Псалмів…»

Давидові псалми – передусім гімн Богові. Шевченко утверджує рівність перед Богом кожної людини, незалежно від соціального становища, і справедливість Божого суду. Поета вражають зло, лицемірство, сваволя, що панують у світі. Він то докоряє земним владикам. Шевченко висловив немало прохань до Бога про заступництво й особисте спасіння. Але ще палкіше молить він і благає Господа захистити уярмлений, знедолений народ.

Отже, поет склав для своїх сучасників молитви, з якими вони могли звертатися до Бога, благаючи прощення особистих гріхів та порятунку України і всіх людей.


Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *